Výlet na Štramberk

Spolek Veselá školička z.s. uspořádal pro rodiče s dětmi obou školek výlet na Štramberk. I přes počáteční déšť se děti nechaly vtáhnout do příběhu o strašlivém drakovi, který sužoval pohádková království, a vydaly se mu po stopě.

Trasa vedla zprudka do kopce a tak jsme se na začátku výletu zahřáli. Na první zastávce drak ohrožoval království princezny Zlatovlásky. Ta se vykoupila svými šperky a zlatými vlasy. Děti jí měly jako poděkování vyrobit šperk z přírodnin.

Ve Shrekově bažině se drakem nedali zastrašit a děti se naučily bojový pokřik, který budou k poražení draka potřebovat. „Draku, draku, vylez ven, my se strachy neklepem!“

V zemi princezny Rebelky se také nevzdali bez boje a Rebelka na draka vystřelila šíp, který ho zahnal. Děti měly za úkol Rebelku napodobit a strefit draka do jeho čumáku šiškou.

Čtvrtá zastávka měla být v zemi princezny Sněhurky, kde se chtěl drak nejdříve prospat, aby nabral síly. Ale trpaslíci tak usilovně pracovali a kutali zlato, že drak nemohl usnout. A tak se raději přesunul do dalšího království. Na této zastávce si děti zahrály na trpaslíky a prolézali tunelem, na jehož konci kutali zlato.

Při průletu zemí Šípkové Růženky chtěl drak přivonět ke krásným růžím. Píchl se o trn a usnul. Děti byly taktéž zvědavé, píchly se o trn a usnuly také. Naštěstí je provázeli stateční rodiče, kteří děti kus cesty nesly.

Na konci této vyčerpávající cesty byl ostrov Blb. Obyvatelé se na draka nachystali spolu s dětmi tak, že si namalovali dračí šupiny na obličej a vydali se do jeskyně. V jeskyni drak spal na svém pokladu. Bojovým pokřikem děti draka vzbudily a přetahovaly se s ním o poklad. Děti vyhrály a mohly si jít do jeskyně vzít z dračí tlamy zub a balíček s pokladem.

Na konci výletu se ukázalo i sluníčko, které tak poděkovalo dětem a rodičům za jejich statečnost.

Všechna práva vyhrazena Veselá školička z.s. Admin